Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 301,00 zł.
Wersje językowe
Ćwiczenia ze skakanką
Ćwiczenia ze skakanką

Ćwiczenia ze skakanką: plan treningowy

Skakanka jest dobra nie tylko dla dziewczynek i bokserów. Dzięki niej możesz wykonać kompletny trening w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, a mieści się w kieszeni.

Wypróbuj nasz program treningowy tylko ze skakanką, a Twoja forma wzrośnie skokowo.

Włącz poniżej opisany plan treningowy w swoją rutynę treningową, zamiast jednego z treningów, które wykonujesz w tygodniu. Rób 3 serie po 5 powtórzeń, z 30-60-sekundowymi przerwami między seriami i 1 minutą przerwy między ćwiczeniami.

 

Ćwiczenie: opuszczanie nogi z oporem

 Mięśnie: uda, pośladki, biceps

 

  • Stań, trzymając nogi razem z linką skakanki pod prawą stopą. Rączki trzymaj mocno, opleć linkę wokół nadgarstków i unieś prawe kolano [A]. Naciśnij prawą nogą na skakankę, jednocześnie kontrując ruch rękoma

 

 Ćwiczenie: uginanie nóg leżąc

 Mięśnie: uda

  • Połóż się przodem na macie i zahacz skakankę o prawą kostkę. Rączki złap prawą ręką . Ugnij prawą nogę w kolanie. Opuszczaj ją przez 5 sekund, ale ciągnij jednocześnie za rączki, by stawić ruchowi opór

 

Ćwiczenie: wysokie wyskoki

 Mięśnie: uda, pośladki, mięśnie brzucha, barki

  • Stań, trzymając skakankę. Linkę umieść za lekko rozstawionymi nogami. Wyskocz najwyżej, jak to możliwe (kolana unieś), jednocześnie przerzucając skakankę nad głową.

 

Ćwiczenie: rozpiętki

 Mięśnie: klatka, triceps 

  •  Zahacz skakankę na wysokości klatki o jakiś słupek. Złap rączki i stań tyłem do słupka, tak by skakanka była napięta, gdy lekko pochylony ułożysz się w kształt litery T. Zbliż do siebie rączki skakanki, by Twoje ciało powróciło do pionu.

 

 Ćwiczenie: podciąganie

 Mięśnie: plecy, biceps 

  • Przerzuć skakankę przez drążek i chwyć jej rączki. Podciągnij się, aż głowa znajdzie się ponad nimi. Drążek umieść na takiej wysokości, by ewentualne rozerwanie się skakanki nie zakończyło się bolesnym upadkiem.

 

Sprawdż naszą ofertę 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Flexypay sprawdź!
Sklep internetowy Shoper Premium