Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 301,00 zł.
Wersje językowe
Ćwiczenia ze skakanką
Ćwiczenia ze skakanką

Ćwiczenia ze skakanką: plan treningowy

Skakanka jest dobra nie tylko dla dziewczynek i bokserów. Dzięki niej możesz wykonać kompletny trening w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, a mieści się w kieszeni.

Wypróbuj nasz program treningowy tylko ze skakanką, a Twoja forma wzrośnie skokowo.

Włącz poniżej opisany plan treningowy w swoją rutynę treningową, zamiast jednego z treningów, które wykonujesz w tygodniu. Rób 3 serie po 5 powtórzeń, z 30-60-sekundowymi przerwami między seriami i 1 minutą przerwy między ćwiczeniami.

 

Ćwiczenie: opuszczanie nogi z oporem

 

Mięśnie: uda, pośladki, biceps

 

  • Stań, trzymając nogi razem z linką skakanki pod prawą stopą. Rączki trzymaj mocno, opleć linkę wokół nadgarstków i unieś prawe kolano [A]. Naciśnij prawą nogą na skakankę, jednocześnie kontrując ruch rękoma

 

 Ćwiczenie: uginanie nóg leżąc

 

Mięśnie: uda

 

  • Połóż się przodem na macie i zahacz skakankę o prawą kostkę. Rączki złap prawą ręką . Ugnij prawą nogę w kolanie. Opuszczaj ją przez 5 sekund, ale ciągnij jednocześnie za rączki, by stawić ruchowi opór

 

Ćwiczenie: wysokie wyskoki

 

Mięśnie: uda, pośladki, mięśnie brzucha, barki

 

Stań, trzymając skakankę. Linkę umieść za lekko rozstawionymi nogami. Wyskocz najwyżej, jak to możliwe (kolana unieś), jednocześnie przerzucając skakankę nad głową.

 

Ćwiczenie: rozpiętki

 

Mięśnie: klatka, triceps

 

 Zahacz skakankę na wysokości klatki o jakiś słupek. Złap rączki i stań tyłem do słupka, tak by skakanka była napięta, gdy lekko pochylony ułożysz się w kształt litery T. Zbliż do siebie rączki skakanki, by Twoje ciało powróciło do pionu.

 

 Ćwiczenie: podciąganie

 

Mięśnie: plecy, biceps

 

Przerzuć skakankę przez drążek i chwyć jej rączki. Podciągnij się, aż głowa znajdzie się ponad nimi. Drążek umieść na takiej wysokości, by ewentualne rozerwanie się skakanki nie zakończyło się bolesnym upadkiem.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu bezprzewodowego głośnika bluetooth?
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu bezprzewodowego głośnika bluetooth?

Dzięki bezprzewodowemu dostępowi do Internetu oraz dzięki aplikacjom na smartfony typu Youtube, Tidal czy Spotify, muzyka może być z nami wszędzie. Najwyższej jakości muzyki możemy słuchać teraz w każdym momencie i miejscu, na plaży, w parku czy na wycieczce. Jednakże głośniki wbudowane w telefony komórkowe nie są w stanie oddać głębi basu ulubionej piosenki i zwykle są stosunkowo ciche, przez co muzyka nie brzmi dobrze. Na szczęście na rynku dostępny jest produkt, który określa się mianem bezprzewodowego głośnika.

czytaj całość »
Smartwatch - co to jest i do czego służy?
Smartwatch - co to jest i do czego służy?

Wobec każdego zegarka mamy jednakowe wymagania na podstawowym poziomie - chcemy by poprawnie odmierzał czas. Jednakże oczekiwania rosną i dziś wiele osób zamienia klasyczny czasomierz na rzecz nowoczesnych smartwatchy. Czym różni się on klasycznego zegarka? Lista dodatkowych funkcji smartwatcha może nas zaskoczyć.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Flexypay sprawdź!
Sklep internetowy Shoper Premium